2.
18.00 A propagandafilm a XX. században (Centrális Galéria, Budapest)
3.
11:00 Göbölyös N. László: Hatvannyolc akkor és azóta – (h) ősök, utódok, szellemek – kötetbemutató; házigazda: Böjte József; a könyvet bemutatja: Flesch István (Pallas Páholy)
3-8.
Spanyol Filmhét (Művész mozi, Budapest)
4.
20.30 Marozsán Erika-Juhász Gábor-Jónás Tamás: Szakíts, ha tudsz! – lemezbemutató koncert (ALTERRA Kortárs Előadóművészeti Központ – szegedi Régi Zsinagóga)
4-5.
Lars von Trier és a Dogma 95 – Filmes workshop (Műcsarnok)
4-30.
kisBESZTfeszt (ALTERRA Kortárs Előadóművészeti Központ – szegedi Régi Zsinagóga)
5-ig
Mediawave 2007 (Győr és egyéb helyszínek)
5.
17.00 Kaszás Attila emlékére – közreműködik: Stohl András, Szarvas József, Rudolf Péter és Pápai Erika (Alexandra Pódium)
6.
17.00 Színészklub – Csáki Judit vendége: Zsótér Sándor rendező (Alexandra Pódium)
7.
17.00 Euróra Filmklub: Gabriel Szollosy: Sztálinvárosi kantáta – vendég: Germuska Pál, történész (Írók Boltja, Budapest)
18.00 A propagandafilm a XX. században (Centrális Galéria, Budapest)
7-12.
XV. Szent István Könyvhét (V., Ferenciek tere, Budapest)
7-15.
IV. Országos Gyermekszínházi Szemle (Marczibányi Téri Művelődési Központ, Budapest)
8.
18.30 Lázár Ervin-emlékműsor (Marczibányi Téri Művelődési Központ, Budapest)
9.
18.00 Goethe-filmklub (Goethe Intézet, Budapest)
19.00 Jankovics Marcell Színek szimbolikája című előadása (XII. Kerületi Művelődési Központ)
9-10-11.
19.00 William Shakespeare: Szentivánéji álom – a szlovákiai Meteorit Nemzetközi Művészeti Fesztivál színházak nemzetközi versenyprogramjában szereplő társulatok fiatal művészei közül (Millenáris Fogadó - Padlás)
10-14.
XIII. Lengyel Filmszemle (Művész Mozi, Budapest)
13-ig – kiállítás
Szergej Eisenstein a kinemato-grafikus (Budapest Galéria Kiállítóház)
14.
18.00 A propagandafilm a XX. században (Centrális Galéria, Budapest)
május 15 – június 13.
Emlékezetes cannes-i „filmpillanatok” (Budapesti Francia Intézet)
16-21.
IX. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál (Pécs, Székesfehérvár és Budapest)
16-27.
60. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál (Franciaország)
18.
18.00 A szublimáció mint túlélési stratégia Marc Chagall művészetében – előadók: Varga Zsuzsa pszichoanalitikus és Bálványos Huba grafikusművész (Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest)
19.
Múzeumok éjszakája
21.
17.00 Euróra Filmklub – Bódis Kriszta: Falusi románc (meleg szerelem) – A vetítés után a rendezővel Báron György filmkritikus beszélget. (Írók Boltja, Budapest)
18.00 A propagandafilm a XX. században (Centrális Galéria, Budapest)
23.
18.00 Goethe-filmklub (Goethe Intézet, Budapest)
24-25.
Hortobágyi pásztortáncok, nagyiváni verbunk és csárdás tanítása (Hortobágy)
26-27.
II. Országos Pásztortánc Verseny és Pásztorbál, XI. Országos Gulyásverseny (Hortobágy)
27-28.
XLI. Hortobágyi Lovasnapok (Hortobágy)
28-ig
Kempelen - Ember a gépben, Médiaművészeti és történeti kiállítás (Műcsarnok)
május 31 – június 4.
78. Ünnepi Könyvhét és 5. Gyermekkönyvnapok (V., Vörösmarty tér, Budapest)
|
|